16 Haziran 2017 Cuma

Shadowhunters Türkiye Hakkında Önemli Duyuru: Artık İçeriklere Ulaşılamayacak


Merhaba arkadaşlar, blogumuzla ilgili üzücü bir haberle karşınızdayız. İlk takipçilerimiz bilir, 2012'den beri yani yaklaşık 5 yıldır Ölümcül Oyuncaklar kitap serisinden uyarlanan projeler için aktif bilgi kaynağıyız. İlk olarak Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri için açtığımız blogumuz daha sonra Shadowhunters projesiyle beraber dizi odaklı bir hale geldi. Şimdi asıl konuya gelelim.

Bloga verdiğimiz 5 yıllık emeğimizin büyük bir kısmına artık ulaşılamayacak, yani çoğu gönderimiz çöp niteliğinde olacak. Konuyu biraz daha açmak gerekirse, başlık resimleri hariç bu zamana kadar yüklediğimiz hiçbir resim kullanılabilir olmayacak. Nedeni ise, kullandığımız imagebam.com sitesi. Peki Imagebam sitesinin önemi ne? Imagebam, blog ve websiteleri için resimleri kodlayan gayet kullanışlı bir siteydi. Biz resimleri o siteye yüklüyor, oradan aldığımız HTML kodlarıyla gönderiler oluşturuyorduk. Bu şekilde resimleri sıralı ve küçük boyutta görüyordunuz, üstüne tıklayınca da yeni bir bağlantıda resmin orijinal boyutuna ulaşıyordunuz. Kırmızı kare içindeki gibi:


Her şey gayet güzel giderken, söz konusu site yaptığı açıklamayla 30 Haziran 2017'de siteyi kapatacağını duyurdu. Hal böyle olunca, bizim aldığımız tüm kodlar geçersiz duruma düşüyor. Yani 30 Haziran'dan sonra blogumuzda resim görmek yerine, birtakım kod kirliliği göreceksiniz.

Böyle bir şey olduğunu için çok üzgünüz ve ne yazık ki elimizden bir şey gelmiyor. Ama bugünden itibaren oluşturduğumuz tüm gönderiler kalıcı olacak. Biraz da bardağın dolu tarafından bakarsak, resimler sadece blogumuzda ulaşılamaz olacak. Facebook sayfamızdan ulaşabileceksiniz. Sürekli vurguladığımız gibi bizi her platformda takip etmelisiniz ki, her platforma özel avantajlardan faydalanabilin.

Facebook'ta Shadowhunters Türkiye
Twitter'da @GolgelerDunyasi
Instagram'da shadowhunters_turkiye
Youtube'da ShadowhuntersTurkiye

Eğer bir çözüm bulabilirsek, bu durumu hemen düzeltmeye çalışacağız ama ne yazık ki basit bir çözüm görünmüyor.

Sevgilerle,
Görkem Demir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder